Szczecin- idealny do mieszkania

W dzisiejszych czasach wybór miejsca do życia z reguły podyktowany jest pracą czy stosunkami rodzinnymi. Jednak coraz więcej osób próbuje wybrać własne miejsce do życia według indywidualnych kryteriów. Część ludzi przeprowadza się na przedmieścia czy poza miasta, będąc zmęczonymi codziennym zgiełkiem, inni natomiast wybierają intensywne życie w mieście, korzystając z jego zalet. Zarówno jedna opcja, jak i druga ma swoich zwolenników, jednak najważniejsze przy wyborze właściwej nieruchomości są z pewnością dobra cena oraz lokalizacja.

Szczecin

Wśród wykonywanych badań i ankiet, w ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie młodych ludzi Szczecinem. Bez wątpienia, największą zaletą tego miasta jest bliskość do morza, a także do Niemiec – Berlina. Właśnie dlatego, coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojego dorosłego życia w tym właśnie mieście, a dokonane analizy dochodów ukazują, że w Szczecinie, w porównaniu do pozostałych miast, mieszkańcom żyje się naprawdę dobrze. Co więcej, sytuacja demograficzna Szczecina zalicza się do jednych z lepszych w kraju. Dzięki temu miasto się prężnie i dynamicznie rozwija, co odzwierciedla się także na rynku nieruchomości, bowiem coraz więcej osób poszukuje mieszkań i domów właśnie w Szczecinie. Na szczęście rynek nieruchomości jest bardzo elastyczny i w ostatnim czasie coraz więcej deweloperów decyduje się na inwestycje właśnie na Pomorzu Zachodnim.

Nieruchomości Szczecin

Szczecin na chwilę obecną posiada nieźle rozwinięte zasoby mieszkaniowe. Dzięki szybkiemu rozwojowi miasta oraz poprawiającej się koniunkturze bardzo wzrosło zapotrzebowanie na mieszkania. Wpływ na to ma z pewnością kwestia zarobków, ponieważ Szczecin może się pochwalić atrakcyjnymi danymi dotyczącymi zarobków. Dobre wynagrodzenie jest jednoznaczne z możliwością rozwoju kariery i przyciąganiem do miasta młodych ludzi. Oznacza to także potrzebę rozwoju rynku nieruchomości Szczecin oraz budowania nowych osiedli, atrakcyjnych cenowo, a także położonych w dobrych lokalizacjach, żeby dostęp do każdego miejsca w mieście był łatwy i szybki.

Kamienice- interesujące nieruchomości Szczecin

W samym Szczecinie, poza wyborem typowych mieszkań czy domów, warto zwrócić uwagę na inną, ciekawą ofertę nieruchomości Szczecin. Dostępne są bowiem tam piękne, klimatyczne, wyremontowane kamienice na sprzedaż. Ten rodzaj nieruchomości – do niedawna uważany jeszcze za trudny do urządzenia, obecnie trafia na listy najbardziej atrakcyjnych przestrzeni do mieszkania. Od czasu bowiem, gdy centra wielkich miast zaczęły zapełniać się wieżowcami oraz nowoczesnymi apartamentowcami, małe kamienice były konsekwentnie modernizowane, odnawiane oraz remontowane. Co więcej, niepodważalną wartością mieszkań w kamienicy są ich grube mury, które stanowią świetną izolację przed chłodem czy upałem, a przede wszystkim duży metraż. Dzięki temu, inwestycja w ten rodzaj nieruchomości jest z pewnością świetną, bowiem z jednej strony można wygodnie zamieszkać w mieszkaniu w kamienicy, a z drugiej natomiast wartość takiego mieszkania stale rośnie i z upływem czasu będzie można zabezpieczyć swoją przyszłość czy emeryturę poprzez sprzedaż takiego mieszkania z zyskiem.

Mieszkania Szczecin

W Szczecinie nieruchomości można pozyskiwać oczywiście na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Każdy z nich ma swoje zalety, jednak coraz więcej deweloperów decyduje się na dokonywanie inwestycji w tym właśnie miejscu, bowiem młodzi ludzie częściej stawiają jednak na rynek pierwotny i na nowe mieszkania z licznymi udogodnieniami, które oferują deweloperzy, jak bezpieczne osiedla, przyjazne dzieciom, z cała potrzebną infrastrukturą taką jak apteki, sklepy czy żłobki, idealne dla młodych małżeństw.

Domy Warszewo, domy Mierzyn

Obecnie bardzo popularną oraz pożądaną częścią Szczecina stało się Warszewo czy Mierzyn. To właśnie tam powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, czy budynków nisko- kondygnacyjnych, które mają wyjątkowo atrakcyjne oferty cenowe. Dla osób, które lubią cieszyć się spokojem i bliskością natury, a także które cenią sobie własny dom czy ogród jest to bardzo dobra oferta. Co więcej, dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna, która ułatwia dostanie się do centrum miasta w stosunkowo krótkim czasie. Cześć osób inwestujących w nieruchomości, kupuje właśnie domy w dzielnicy Warszewo, które mają stanowić ich zabezpieczenie na późniejsze lata czy stanowi nawet drugą emeryturę. Ceny bowiem w nowo powstałych dzielnicach są niższe niż w centrum Szczecina, a położenie nowych osiedli jest na tyle atrakcyjne, że z pewnością popyt na nie, nie zaniknie w ciągu następnych kilkunastu lat.

Naprawdę warto – nieruchomości Szczecin

Szczecin wśród miast wojewódzkich o średniej wielkości i liczbie mieszkańców aktualnie przoduje pod względem rozwoju rynku nieruchomości. Inwestorzy, coraz bardziej przychylnie patrzą na to miasto, szukając nowych, atrakcyjnych lokalizacji dla swoich inwestycji. Podobnie dzieje się w przypadku pracodawców z sektora usług, którzy nie ograniczają się już jedynie do największych miast. Dzięki temu rozwija się rynek pracy, który ściąga po prostu młodych ludzi. Oni natomiast powodują rozwój rynku nieruchomości. W związku z tym warto rozważyć zakup mieszkania czy nawet domu w takim mieście, gdzie ceny są z pewnością bardziej atrakcyjne niż w Warszawie czy Krakowie a standard życia utrzymuje się na zupełnie na porównywalnym poziomie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*