Tanie, niepowtarzalne nieruchomości w Szczecinie – urokliwe kamienice

Szczecin — aglomeracja, która od kilku lat zmienia się nie do poznania. Nowoczesna infrastruktura, innowacyjne rozwiązania i rozkwit budownictwa mieszkaniowego to są te elementy, które przyciągają uwagę osób zainteresowanych zakupem intratnych nieruchomości.

Na szczególną uwagę zasługują tamtejsze, przepiękne i w większości zabytkowe kamienice, które kuszą niskimi cenami oraz wielkimi możliwościami. Nietuzinkowe budynki secesyjne i kamienice z czasów przedwojennych są doskonałym punktem inwestycyjnym. Aktualnie wystawiane na sprzedaż w formie przetargu cieszą się szerokim zainteresowaniem. Trzeba przyznać, że to wyjątkowe nieruchomości Szczecin jest miastem wielokulturowym, w którym tę swoistą mieszankę odzwierciedlają właśnie kamienice.

Zachwycające nieruchomości Szczecin

Szczecińskim kamienicom nie można odmówić ani szyku, ani oryginalności. Co prawda, niektóre wyraźnie podupadły, ale przyglądając się tym, które proces sprzedaży i odnowy mają już za sobą, trzeba przyznać, że prezentują się nadzwyczajnie. To w istocie obiekty prestiżowe, które szybko stają się cennym nabytkiem generującym doskonałe zyski. Dość wspomnieć, że to właśnie w nich lokują się hotele czy biura, a także luksusowe apartamenty i mieszkania Szczecin może się pochwalić niemałym zbiorem takich perełek architektonicznych.

Inną sprawą jest kwestia finansowa. Zakup kamienicy w Szczecinie to znaczny wydatek, aczkolwiek w porównaniu z innymi miastami relatywnie niski, a przez to bardzo kuszący. Oczywiście, kamienice można nabyć w różnych formach-od najbardziej standardowej po przetarg. Cena jest uzależniona od kilkudziesięciu czynników. Między innymi bierze się pod uwagę aktualny stan kamienicy, jej wiek, historię, ale też aktualne plany inwestycyjne, jakie są prowadzone w najbliższym sąsiedztwie. Ten ostatni element jest jednym z kluczowych i w dłuższej perspektywie może stworzyć takie warunki, które sprawią, że kupiona kamienica będzie prawdziwym diamentem inwestycyjnym.

Czy zakup kamienicy w Szczecinie się opłaca?

Wiele osób z pewnością będzie zadawało sobie pytanie, czy zakup wymagającej remontu kamienicy rzeczywiście jest opłacalny. Oczywiście, można w tym miejscu przytoczyć szereg czysto ekonomicznych przykładów świadczących o dużej opłacalności inwestycji tj. wyraźny wzrost zainteresowania wynajęciem powierzchni w wysokiej cenie.

Trzeba zauważyć wielkie możliwości kamienic. To nieograniczony potencjał, który będzie się dostosowywał do aktualnych uwarunkowań rynkowych. Zauważmy, że stare kamienice powróciły do łask, a tym samym są obiektem zainteresowania osób prowadzących działalność gospodarczą — powierzchnie są chętnie wynajmowane m.in. przez biura prawne, restauracje czy kancelarie. Dużą popularnością wśród innych klientów cieszą się przestronne i komfortowe mieszkania Szczecin – z uwagi na swój rozwój – stał się aglomeracją, w której wiele osób chce zamieszkać, stąd też obserwuje się wielkie zainteresowanie wygodnymi nieruchomościami. Świadczy o tym fakt, że klienci chętnie wybierają domy Bezrzecze jest jednym z przykładów tych dzielnic, w których rynek nieruchomości kwitnie.

Zalety kamienic

Wróćmy jednak do kamienic i ich niekwestionowanych atutów. Jeszcze kilkanaście lat temu nie były one przecież obiektem zainteresowania ani inwestorów, ani tym bardziej szukających lokali do wynajęcia. Ta niechęć brała się raczej z braków inwestycyjnych wokół budynków, a nie z niechęcią do samych budynków. Wraz z globalnymi zmianami zaczęło przychylniej patrzeć na same kamienice, jak i mieszkania Szczecin był jednym z pierwszych miast, które rozpoczęło intensywną modernizację. To spowodowało, że zainteresowanie lokalami w zabytkowych budynkach znacznie wzrosło.

Niekwestionowanymi atutami są doskonałe rozwiązania architektoniczne stwarzające szereg możliwości aranżacyjnej. Co więcej, odrestaurowane kamienice to prawdziwe dzieła sztuki, a więc miejsca prestiżowe o bardzo wysokim standardzie. Osoby szukające osobliwych mieszkań doceniają uroki starych kamienic, w których króluje przestronność.

Reasumując, kamienice w Szczecinie to inwestycje uznawane za jedne z najlepszych. Urokliwe, z historycznym rysem kosztują mniej niż w innych polskich miastach, a więc pozwalają na zakup szerszemu gronu klientów. Co więcej, istotnym argumentem na plus jest sama lokalizacja kamienic. Jak już wspomnieliśmy, Szczecin to miasto, które zmieniło swój wygląd pod każdym względem, a to oznacza, że kamienice na sprzedaż są położone w bardzo atrakcyjnych miejscach, które dla przyszłych najemców kupionej kamienicy będą znamienite. Koszt zakupu to wydatek kilkumilionowy, ale ten jest zależy od położenia, stanu budynku i oczywiście jego wielkości. Rynek nieruchomości w tym regionie to złote dzielnice tj. Warszewo, Bezrzecze, Gumieńce i Mierzyn. Piękne kamienice znajdziemy w szczególności w trzech ostatnich wymienionych lokalizacjach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*