Mieszkania w Szczecinie, Mieszkania Bezrzecze – porównanie nowych mieszkań w różnych dzielnicach Szczecina

Rynek nieruchomości Szczecin jest jednym z najkorzystniejszych w całej Polsce dla kupujących. Średnie ceny mieszkań w Szczecinie są najniższe spośród największych metropolii w Polsce. Z tego faktu ucieszą się osoby, które poszukują mieszkania Szczecin dla przeprowadzki, a także Ci, którzy chcą je wynająć. W jakich dzielnicach kupno mieszkania Szczecin jest najkorzystniejsze? Jak wahają się ich ceny? I która okolica jest najbardziej popularna wśród kupujących?

Cena nieruchomości Szczecin jedna z najniższych w całej Polsce

Mieszkania Szczecin są około 2 razy tańsze niż te, które kupić możemy stolicy kraju. Jednak – podobnie, jak w innych miastach – koszty zakupu mieszkania mogą znacznie różnić się od siebie w zależności od jego lokalizacji. Najdroższe dzielnice, które wybierane są przez osoby, którym zależy zarówno na spokojnej okolicy, jak i dobrej komunikacji z centrum i dobrą infrastrukturą, to Warszewo, Gumieńce, Pogodno i Osowo. Te modne kierunki dla nowych lokatorów wyróżniają się się szeroką ofertą domków jednorodzinnych (i wielorodzinnych), a także licznymi nowymi inwestycjami. Często spotkać w nich możemy mieszkania do sprzedaży prosto od dewelopera.

W przeciwieństwie do innych miast ceny nieruchomości Szczecin w samym śródmieściu mogą być bardzo okazjonalne. Małe mieszkanie, o metrażu około 36 metrów kwadratowych, zakupimy już za około 140 tysięcy złotych. Mieszkanie takie będzie oczywiście przeznaczone do remontu i znajdować może się w starej kamienicy, jednak przy odpowiednim zagospodarowaniu, może dla kupującego okazać się świetną inwestycją.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Szczecinie?

To w zależności od tego, czego tak naprawdę oczekujemy. Niezwykłą popularnością – ostatnimi czasy – cieszą się w Szczecinie te dzielnice, które oddalone są od zgiełku miasta. Świetną infrastrukturę i komunikację z centrum, posiadają Gumieńce, gdzie powstaje dużo nowych mieszkań wykończonych pod klucz i gotowych do zamieszkania.

Jeśli nie zależy nam na bliskim sąsiedztwie centrum, może warto skusić się na mieszkania Bezrzecze, czy Warszewo. W przypadku tych pierwszych, pomimo większego oddalenia od centrum, nie powinniśmy mieć trudności z dotarciem do niego (niektórzy mieszkańcy twierdzą nawet, że dojazd do śródmieścia z zachodniej strony Szczecina jest o wiele łatwiejszy i szybszy niż z innych stron). Jeśli chodzi jednak o Warszewo, infrastruktura jest tam ciągle rozbudowywana.

Dlaczego nie w Śródmieściu?

Mieszkania Szczecin Śródmieście mogą naprawdę kusić inwestora ceną. Niestety pomimo znacznej kuszącej różnicy, w porównaniu do innych ofert, warto głęboko zastanowić się nad zakupem takiej nieruchomości. Centrum Szczecina – a zwłaszcza niektóre jego ulice – to kwitnące życiem towarzyskim, biznesowym miejsce, które niewątpliwe przyciąga również przestępców. W śródmieściu spotkamy również głównie nieruchomości, które osadzone są w starych kamienicach – co dodatkowo może zniechęcać inwestorów.

Modne dzielnice – czyli gdzie najchętniej kupuje się mieszkania?

Każdy kto kiedyś mieszkał w Szczecinie marzy o tym by być właścicielem jednej z willi na Pogodnie. Jednak niektórzy – szczególnie w ostatnich latach – lokują swoje marzenia w zupełnie innych kierunkach.

Jednym z takich są chociażby mieszkania Bezrzecze – czyli te przy na zachodniej granicy miasta. Czym się wyróżniają i dlaczego mieszkańcy je wybierają? Za jeden z głównych powodów przeprowadzki w te okolice mieszkańcy podają panującą w okolicę ciszę, spokój, a także ogromną ilość terenów zielonych, lasów i jezior. Mieszkania Bezrzecze nie skłaniają przyszłych mieszkańców za przeprowadzki jedynie ze względu na upodobanie sobie kontaktu z naturą. Atrakcyjna jest dla nich również dobra infrastruktura, która pozwala na szybki przejazd do centrum miasta, a także niższe koszty życia. Średnia cena za mieszkania Bezrzecze wynosi około 5300 złotych za metr kwadratowy. Wymagającą największego wkładu finansowego inwestycją będą te mieszkania, które znajdują się na skrajach dzielnicy.

Młodzi ludzie bardzo często wybierają również mieszkania w Warszewie. Jest to jedna z młodszych dzielnic Szczecina, która rozwija się chyba najprężniej. Zainteresowanie mieszkaniami w tymi rejonie jest tak duże, że – jak wspominaliśmy – rozwój infrastruktury okolicy niemal za nim nie nadąża. Warszewo to raj dla osób, które poszukują nowych mieszkań wprost od dewelopera. Ciągle pojawiają się tu nowe inwestycje. Ceny nieruchomości Szczecin Warszewo za metr kwadratowy oscylują wokół 5 000 złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*